Európában minden megváltozott – Magyarország kulcsállamok társaságában lép előre
Szó sincs az Európai Unió elhagyásáról.
Ha a Munkáspárt nyeri a májusi választást, akkor olyan „katasztrofális” helyzetbe kerülhet a brit gazdaság, mint a francia – írta David Cameron konzervatív brit kormányfő a The Sunday Times-ban vasárnap megjelent kampánycikkében.
A brit gazdaság Franciaországéhoz hasonló „katasztrofális” helyzetbe kerülne, ha a májusi választásokat a Munkáspárt nyerné – írta vasárnap megjelent kampánycikkében a konzervatív párti brit miniszterelnök. David Cameron szerint – akinek írását a The Sunday Times közölte – Ed Miliband, a Labour vezetője és miniszterelnök-jelöltje már három éve ugyanarra a pályára akarta volna állítani Nagy-Britanniát, amelyet az akkor alakult új francia kormány jelölt ki.
Franciaországban azonban csaknem kétszer magasabb a munkanélküliség, mint Nagy-Britanniában, a brit gazdaság viszont hétszer olyan gyorsan növekszik, mint a francia. Ha Miliband megvalósíthatta volna „francia álmát”, annak következménye a munkahelyek számának katasztrofális zuhanása, az életszínvonal visszaesése, kiugró mértékű államadósság és a jövőbe vetett remények gyors elenyészése lett volna – írta a brit kormányfő.
Cameron szerint a brit gazdaságban naponta ezer új munkahely jött létre azóta, hogy 2010-ben a Konzervatív Párt vezette koalíció kormányra került, és egyedül az észak-angliai Yorkshire megyében több állás keletkezett az azóta eltelt időszakban, mint egész Franciaországban.
Nagy-Britanniában május 7-én tartják a parlamenti választásokat. A vasárnap ismertetett legutóbbi közvélemény-kutatások szerint a Munkáspárt támogatottsága néhány százalékponttal megelőzi a konzervatívokét, de ahhoz nem lenne elégséges, hogy a Labour abszolút többséghez jusson a londoni alsóházban. A Konzervatív Párt és jelenlegi koalíciós partnere, a Liberális Demokraták együttes támogatottsága – ha ezek az arányok érvényesülnek a májusi választáson – elég lenne a működőképes parlamenti többség eléréséhez.